Nörttitytöt

Heipä hei!

Terkut Nörttitytöt-blogin taustayhdistykseltä, Nörttitytöt ry:ltä. Tässä vuoden toisessa postauksessamme aiheita ovat helmikuun tapahtumat, tuleva yhdistyksen vuosikokous sekä tavalliset muistutukset.

Alkuvuoden tapahtumia

  • Lauantaina 9.2.2019 pääkaupunkiseudulla kokoonnumme jo toista kertaa Nörttityttöjen lautapelikerhon merkeissä keskustakirjasto Oodissa. Pelailemme yhdessä klo 14.30-20.00 oppimistilassa 1.
  • Tiistaina 12.2.2019 pääkaupunkiseudulla Keskustakirjasto Oodin ryhmätilassa 2 klo 18.00-20.00 kokoontuu kirjakerho (HKI) keskustelemaan C.S. Lewisin kirjasta Velho ja leijona (The Lion, the Witch and the Wardrobe). Kirjakerhossa päätetään seuraavaksi luettava kirja: tuo halutessasi mukaan ehdotus teemalla “rakkaus”.

 

Yhdistyksen vuosikokous on tulossa!

Nörttitytöt ry:n vuosikokous on sunnuntaina 10.2.2019 klo 14.00 – 16.00! Kokous pidetään Helsingissä Keskuskirjasto Oodin ryhmätilassa 2. Linkki Google Hangout -etäosallistumisen videopuheluun julkaistaan ennen kokouksen alkua Facebookissa. Virallinen kutsu on saapunut jo jäsenien sähköpostiin.

Haluamme yhä kannustaa uusia ja vanhoja jäseniä leikittelemään ajatuksella hallituksen jäsenyydestä! Hallituksessa on kivaa: siinä saa paljon uusia kavereita, pääsee kokemaan legendaarisen chättimme ja saa hyvän tekosyyn hengata mm. Ropeconissa tai Pridessa meidän kanssa. Lisäksi nörätoiminta auttaa työelämässä ja herättää kiinnostusta CV:ssä. Lisää syitä liittyä monenkirjavaan joukkoomme löytyy tästä artikkelista.

 

Muista myös nämä

 

Nähdään taas pian!