Heipä hei!

Terkut Nörttitytöt-blogin taustayhdistykseltä, Nörttitytöt ry:ltä. Tässä vuoden ensimmäisessä postauksessamme aiheita ovat tammikuun tapahtumat, tuleva yhdistyksen vuosikokous sekä tavalliset muistutukset.

Alkuvuoden tapahtumia!

  • Lauantaina 12.1.2019 pääkaupunkiseudulla käynnistyy Nörttityttöjen lautapelikerho keskuskirjasto Oodissa, pelailemme yhdessä klo 14.00 – 20.00 ryhmätyötilassa 4.
  • Tiistaina 12.2.2019 pääkaupunkiseudulla Keskustakirjasto Oodin ryhmätilassa 2 klo 18.00 – 20.00 kokoontuu kirjakerho (HKI) keskustelemaan C.S. Lewisin kirjasta Velho ja leijona (The Lion, the Witch and the Wardrobe). Kirjakerhossa päätetään seuraavaksi luettava kirja: tuo halutessasi mukaan ehdotus teemalla “rakkaus”.

*

Yhdistyksen vuosikokous on tulossa!

Nörttitytöt ry:n vuosikokous on sunnuntaina 10.2.2019 klo 14.00 – 16.00! Kokous pidetään Helsingissä Keskuskirjasto Oodin ryhmätilassa 2, linkki Google Hangout -etäosallistumisen videopuheluun julkaistaan ennen kokouksen alkua Facebookissa. Virallinen kutsu tulee jäsenien sähköposteihin vähintään kaksi viikkoa ennen tapahtumaa, mutta jo sitä ennen haluamme kannustaa uusia ja vanhoja jäseniä leikkimään ajatuksella hallituksen jäsenyydestä. Hallituksessa on kivaa: siinä saa paljon uusia kavereita, pääsee kokemaan legendaarisen chättimme ja saa hyvän tekosyyn hengata mm. Ropeconissa tai Pridessa meidän kanssa. Lisäksi nörätoiminta auttaa työelämässä ja herättää kiinnostusta CV:ssä. Lisää syitä liittyä monenkirjavaan joukkoomme löytyy tästä artikkelista.

*

Muista myös nämä

*

Nähdään taas pian!