Moi!

Terkut Nörttitytöt-blogin taustayhdistykseltä, Nörttitytöt ry:ltä. Tässä kuussa aiheitamme ovat syystalven tapahtumat sekä tavalliset muistutukset. Synttäreistä ja vuoden Nörttitytöstä on katsokaas tulossa oma postaus!

Syystalven tapahtumia!

*

Muista myös nämä

  • Jäsenmaksuja vuodelle 2018 voi maksaa läpi vuoden. Ohjeet löytyvät esimerkiksi tammikuun uutiskirjeestämme. Huom! Uusi tilinumero vuodelle 2018. Kysymyksiä jäsenmaksuista voit esittää yhdistyksen sihteerille (yhdistys(a)geekgirls.fi).
  • Yhdistyksen hallituksen kokoukset ovat avoimia kaikille jäsenille, tervetuloa mukaan! Kokouksia järjestetään noin kerran kuussa Google Hangouts -palvelussa. Seuraava kokous on keskiviikkona 28.11.2018 klo 18.30. Ilmoitamme mahdollisista muutoksista ja julkaisemme linkin kokoukseen Nörttitytöt ry:n FB-ryhmässä ennen kokousta. Jos et ole vielä jäsen, liity toki! Jos et ole Facebookissa, laita viestiä yhdistyksen sihteerille (yhdistys(a)geekgirls.fi), niin lähetämme sinulle linkin sähköpostitse.
  • Nörttityttöjen kauppa on tehnyt paluun! Kirjoitimme aiheesta myös blogikirjoituksen, jossa avataan kaupan taustoja.

*

Nähdään taas pian!