Nörttitytöt

Nörttitytöt-blogin kaksi kertaa viikossa tapahtuva säännöllinen julkaiseminen jää toistaiseksi tauolle. Blogi julkaisee yhä arvosteluja ja muita juttuja, mutta julkaisutahti on nyt totuttua rauhallisempi.

Nörttitytöt-yhdistys kutsuu koolle ylimääräisen jäsenkokouksen. Yhdistyksen vuosikokouksessa ei muodostettu yhdistykselle hallitusta, joten yhdistys pitää ylimääräisen kokouksen. Jäsenkokous on 29.4.2023 klo 14.00 alkaen yhdistyksen Discord-kanavalla ja Helsingin keskustakirjasto Oodin ryhmätyötilassa 7 (Töölönlahdenkatu 4, 00100 Helsinki).

Mikäli ylimääräisessä kokouksessa ei löydetä hallitukseen uusia jäseniä, yhdistys käynnistää lopetusjärjestelyt, joita hoitamaan valitaan vapaaehtoiset.

Kannattaa siis tulla kokoukseen vähintäänkin muistelemaan menneitä vuosia ja viettämään mahdollisesti Nörttityttöjen jäähyväisjuhlia!